Příroda

Příroda

Seychely jsou žijícím muzeem přírodní historie a domovem některých nejvzácnějších druhů fauny a flory, které se nevyskytují nikde jinde na světě.

Za své přírodní bohatství vděčí Seychely mimo jiné tomu, že byly až téměř do konce 18. století prakticky izolovány od okolního světa. Skoro polovina území Seychel je tvořena národními parky a přírodními rezervacemi.

Endemické druhy na Seychelách

Téměř 100 druhů rostlin vyskytujících se na Seychelách nenajdeme nikde jinde na světě. Za všechny zmiňme exemplář endemické palmy Coco-de-mer, která plodí největší kokosové ořechy na světě ve tvaru nápadně připomínajícím ženský klín.

Kromě vzácné flory najdeme na ostrovech i nespočet endemických živočichů. Například nejdéle žijící želvy na světě, několik ohrožených ptačích druhů, gekony, scinky nebo naprosto miniaturní žabky. Netušené bohatství skrývá především podmořský život při pobřeží seychelských ostrovů a překrásné korálové útesy jako stvořené pro potápění.

Seychelské památky UNESCO

Seychely se mohou rovněž pyšnit dvěma památkámi UNESCO.

  1. Atolem Aldabra. Světově největším korálovým útesem, na kterém se zachovala největší kolonie obřích suchozemských želv na Zemi.
  2. Praslinským Vallée de Mai. Místem zaslíbeným kokosovým palmám a někdy též označovaným jako "Garden of Eden" (Rajská zahrada)

Od nejmenší žabky až po největší suchozemskou želvu nabízejí Seychely úžasné množství výjimečných živočišných a rostlinných druhů.

 
  Geografie  Příroda  Historie