Geografie

Geografie

Seychely jsou jedním z mála posledních míst na Zemi, které Vás uchvátí svou nádhernou panenskou přírodou a plážemi, na kterých se můžete procházet zcela nerušeně a sami.

Poloha Seychel

Seychelská republika se rozkládá na 115 ostrovech v Indickém oceánu východně od Afriky a severně od Madagaskaru. Celé ostrovy byly historicky dlouhou dobu izolovány od okolního světa, za což vděčí své unikátní poloze. Stovky kilometrů od Seychel na jakoukoliv světovou stranu nepotkáte nic jiného než vlny a slanou vodu.

Celkový počet obyvatel ostrovů se pohybuje okolo 80.000, přičemž zhruba 90% z nich žije na ostrově Mahé.

Ostrov Mahé

Největší seychelský ostrov vznikl následkem působení podmořských vyvřelých žul a je lemován 68 krásnými plážemi s pískem stejně hladkým jako mouka. Na ostrově se nachází pláž Beau Vallon, která patří mezi nejkrásnější a neslavnější pláže světa. Na Mahé se rovněž nachází hlavní město Seychel Victoria, mezinárodní letiště, přístavy, průmyslové podniky a v neposlední řadě také palírna Trois Fréres. Místo, na kterém jsou vyráběny Takamaka rumy.

Ostrov Praslin

Druhým největším ostrovem Seychel je ostrov Praslin. Od Mahé je vzdálen asi 60 km. Žije zde kolem 5.000 obyvatel, kteří jsou živi převážně z turistiky, rybolovu a zemědělství. Hlavní atrakcí ostrova Praslin je překrásný národní park Vallée de Mai (Májové údolí), kde Vás uchvátí více než 7.000 kokosových palem.

 
  Geografie  Příroda  Historie